Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Dermatologija

Bolne akne na bradi

Objavljeno: 04.10.2017.

Poštovani, pijem kontracepcijske pilule Estal, popijena je 10 kutija, pijem redovito, u isto vrijeme svaki dan. Pijem ih jer imam PCOS. Prije tableta imala sam hrpu upaljenih i bolnih akni na bradi koje su nestale nakon 3 mjeseca pijenja pilula, pojavljivala se eventualno jedna u sljedećim mjesecima. Ono što mene brine je to što se u zadnjih 2 mjeseca stanje s aknama promijenilo tj. pogoršalo (ne u onoj mjeri kao prije), opet mi se kreću pojavljivati velike i bolne akne na bradi. Zabrinuta sam jer ne želim opet voditi bitku s time. Što se tiče menstruacija- točne su. Jedino me brine što su smeđe s naznakama krvi posljednjih mjeseci. Zanima me postoji li mogućnost da mi pilule više ne pašu, je li se moje stanje s hormonima pogoršalo? Što može biti uzrok pojavljivanja akni nakon što sam ih se riješila, a i dalje pijem pilule redovito. Unaprijed hvala i lijep pozdrav

Smješteno u Dermatologija

Poštovana,
Svakako biste trebali ponoviti hormonalni status te napraviti uzv jajnika, a potom dolazi u obzir i uvođenje dodatne terapije za akne. Uz kontracepciju se ponekad mora uzimati i antibiotska terapija ili terapija retinoidima da bi se stanje u cijelosti popravilo.
 

Slična pitanja