Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Kontracepcija

Krvarenje po prestanku korištenja kontracepcijskih tableta

Objavljeno: 04.12.2009.

Pila sam 3 mjeseca Diane 35. Zadnju sam tabletu popila 4. rujna 2009. Menstruaciju sam dobila 12.09., a 29.09. opet neko malo krvarenje, nalik na menstruciju. Ima li to veze s Diane 35?

Smješteno u Kontracepcija

Obzirom na prestanak uzimanja kontracepcijskih tableta, moguće je iregularno krvarenje u slijedećem ciklusu obzirom na oscilacije hormona koje su nastale prestankom uzimanja tableta i prilagodbe Vašeg organizma na nagli prestanak uzimanja istih. Ista situacija je moguća i kod početka uzimanja hormonske kontracepcije u trajanju i do 3 mjeseca jer se organizam prilagođava uzimanju kontraceptiva, na što Vas je vjerojatno upozorio i Vaš odabrani ginekolog.