Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekologija

Nuspojave primolut-nor 5 lijeka su razlog vaših smetnji

Objavljeno: 22.11.2018.

Imam 30 godina i nisam imala odnose. Visoka sam 1,73 i teška 66-68kg.U zadnje vrijeme ciklus mi je je izostao(od 7. Mjeseca) Kako smo bili na sistematskom,to sam i rekla, međutim pored ultrazvuka predložili su mi da uradim i hormone, sto sam i uradila, samo su progesteron i estrogen bili niži (progesteron 0,17 ng/ml i e2-esreadiol 80,6pg/ml)tsh, prolaktin, fsh, lh su dobri. Ostali svi nalazi su mi odlični(uključujući i šećer i štitnu), Doktor mi je dao da pijem primolut-nor 5, 5 dana po 4 tablete (2x2) međutim kako ih pijem osjećam se jako umorno, pospano i gladno, pa me interesira šta Vi mislite o ovom mom slučaju i da li bih trebala doći na pregled i trebam li još neki od hormona da provjerim ili od nalaza prije nego vam dođem. I da li je ovaj moj konstanti umor dok pijem ove tablete normalan.

Smješteno u Ginekologija

Poštovana, 
Nuspojave navedenog lijeka su razlog vaših smetnji. Budući da je terapija kratkotrajna nestat će i nuspojave. Za sve ostalo nadležan je ginekolog koji će objediniti pregled, subjektivne smetnje i nadam se uspješno riješiti problem anovulacije i izostanka mjesečnice.