Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Spirala i kožne promjene

Objavljeno: 06.12.2012.

Postovanje, prije dva mjeseca sam stavila obicnu T spiralu i evo ima vec vise od mjesec dana kako mi se pojavio osip po ledjima ,prsima ,vratu i licu sve kao sitne bubuljice i to jako mnogo),napominjem da nikad nisam imala potpuno cistu kozu,znaci oduvjek sam imala po koju bubuljicu na tim djelovima tijela ali ovo sada je zaista previse.Dali postoji mogucnost da je ovaj osip alergija na spiralu?zahvaljujem unaprijed...

Mišeljenja sam da je jako malo vjerojatno da su  sadašnje  kožne promjene uzrokovane  postavljanjem ”klasičnog” IUD-a.  Prije svega konzultirajte dermatologa  koji će izreći svoje mišljenje o kožnim promjenama i koji će proporučiti kako kožne promjene tretirati.

Slična pitanja