Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Bol u grudima i nepravilna menstruacija nakon hitne kontracepcije i novih tableta

Objavljeno: 07.06.2017.

Poštovani, imam 26 godina, visoka 1,63 m, teska 58 kg. Prošli mjesec 1.4. sam imala menstruaciju. Poslije toga sam često imala odnose s kondomom, a zadnji put bez (prekinuti snošaj), tj. 24.4. Nakon toga sam popila Ella one i peti dan kašnjenja menstruacije sam uradila test, koji je bio negativan (u poslijepodnevnim satima). Sutradan mi je došla menstruacija, jako bolna, izgledala je normalna kao i uvijek, ali nakon jednog dana je postala smeđa i trajala par dana. To smeđe me brine - nije bio smeđi iscjedak nego baš kao menstruacija, ali smeđa i smeđi ugrušci. Je li to zbog ella one? Na taj prvi dan menstruacije sam krenula pita antibaby pilule chariva, danas 7. dan. Prirodno imam veće grudi i sada me jako bole i natečene su. Sada me malo sve buni s grudima, menstruacijom...

Nakon uzimanja postkoitalne -"hitne" kontracepcije, u najvećem broju slučajeva menstruacija dolazi u očekivano doba i uobičajene je količine i trajanja. Međutim, dogodi se i da kasni, bude oskudnija ili traje duže.
Sada kad ste počeli piti kontracepcijske tablete imate uobičajene, ne tako rijetke nuspojave - bol u dojkama. Te nuspojave  su prolazne: s drugom ili trećom kutijiom tableta bi trebale prestati. 
Slična pitanja