Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Cista uzrokovana kontracepcijskim pilulama

Objavljeno: 24.02.2010.

Poštovani, molila bih Vas za savjet. Imam 26 godina. Prije 3 mjeseca počela sam s korištenjem kontracepcijskih pilula Yaz po preporuci ginekologa. U međuvremenu sam imala i upalu rodnice koju sam uspješno izliječila, međutim skupa s upalom počela se pojavljivati i lagana bol u lijevom jajniku, više u obliku nekog pulsiranja. Kod ponovnog pregleda je i sam ginekolog primijetio da je jajnik povećan i misli da se radi o cisti uzrokovanoj kontracepcijskim pilulama, ali je također rekao da je to normalna reakcija te da nije ništa ozbiljno. Ipak, nije me poslao na neke daljnje pretrage, tipa ultrazvuk i slično. To me malo zabrinjava jer bol se i dalje nastavila. Papa test je rađen prije vise od 2 mjeseca i bio je uredan, a bol se počela pojavljivati nakon toga. Mislite li da bih trebala prestati s korištenjem kontracepcijskih pilula?

Preporučam svakako učiniti transvaginalni ultrazvučni pregled (naravno ukoliko ste imali odnose). U protivnom transabdominalni ultrazvučni pregled s punim mjehurom, te ukoliko nije rađen prije početka uzimanja kontraceptiva, napravite osnovni koagulogram (parametri za zgrušavanje) iz krvi .

Slična pitanja