Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Kožne promjene

Dermatitis na testisima

Objavljeno: 24.05.2016.

Muško, 185cm, 70kg. Pušim, rijetko pijem. Problem je u najvjerojatnije u dermatitisu. To su mi svi dermatolozi pretpostavili, al nikakve pretrage nisam radio jer po njima nije potrebno jer je sigurno to. Javlja se na pregibima, zglobovima, bokovima, gornji dio leđa, potiljak, manje više po cijelom tijelu. Al to se sve nekako pretrpi i riješi osim na testisima. Tu se nalazi već duže vrijeme, oko godinu dana. Na dane izrazito svrbi, nakon jačeg češanja jako pecka, ponekad kao da je vlažno, koža je suha i ljušti se, koža je skupljena, te testisi "ne vise". Nakon više pregleda u više doktora, predlagali su mi da koristim bijelo donje rublje i sa što većim udjelom pamuka. Nije pomoglo. Mazao sam i s melemom, biljnim kremama, Lipikar mlijeko, Beloderm, Clarelux 500 i ostale kreme sa kortikosteroidima ( one pomažu, tj. ublažavaju dok se koriste, no par dana nakon prestanka sve bude kao i prije), tuširam se u dječjim šamponima i uljima. Sve nekako prođe, ili kremama ili vremenom, osim toga na testisima. Ima li ikakvog rješenja? Predugo to tu stoji, a nije baš na ugodnom mjestu..

Smješteno u Kožne promjene

Poštovani,
riječ dermatitis znači upala kože, ali ne govori o uzroku koji je do toga doveo. Upala može nastati npr. zbog alergije na poznati ili nepoznati uzrok, kao infekcija itd. Važno je pronaći uzrok upalne promjene kože i pristupiti liječenju. Neke upale su kronične i tada je važna osim terapije, njega kože. Svakako treba pronaći uzrok vaših tegoba. Potražite pomoć drugog dermatologa.