Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Escapelle tablete i eventualne posljedice

Objavljeno: 26.09.2012.

Poštovani doktore, imam 31 godinu, inače dobrog sam zdravlja. Posljednju menstruaciju sam imala 2.9.2012. 11.9.212 sam popila Escapelle tabletu i 13.9. mi se pojavilo krvarenje u trajanju od 4 dana što je. koliko sam čitala, posljedica tablete. Međutim, 24.9. je pukao kondom tako da sam uz savjet apotekarke popila još jednu tabletu Escapelle 26.09 kad je trebalo da počne inače moj redovni ciklus. Zanima me da li će te dvije tablete napraviti neki veći poremećaj u organizmu, da li mogu izazvati debljanje i ako mogu kako spriječiti da do toga ne dođe, kad bih mogla da očekujem naredni ciklus, koje sve posljedice mogu očekivati?

Nema potrebe za bilo kakvim oporavkom nakon uzete hitne kontracepcije odnosno Escapella. Čim ste dobili krvarenje poput menstruacije, bilo da je ono uslijedilo nakon uzetog Escapella ili ono odgovara urednoj, spontanoj mensturaciji, možete započeti s korištenjem uobičajenog kontraceptivnog preparata. Uzimanje hitne kontracepcije nema nikakvog štetnog utjecaja ni na Vaše zdravlje niti na buduću plodnost. To su, nažalost, česte i uobičajene predrasude radi čega se ovi preparati koriste manje nego bi trebalo!

 

Slična pitanja