Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Dermatologija

Hiperpigmentacije nakon akni

Objavljeno: 02.04.2019.

Žensko sam, imam 18 godina, visoka sam 160 i imam 62 kg. Sklona sam raznim alergijama uključujući xiclav, caffetin, kivi... Ljetos su mi se na području oba obraza pojavile upaljene, jako crvene, kod dermatologa dijagnosticirane kao acne vulgaris. Uključena mi je Scinoren krema koju sam intenzivno koristila skoro 3 mjeseca, te suplementi za imunitet i dr. Pasha sapun od lavande za dnevno umivanje. Upaljene akne su se povukle, scinoren više ne koristim, ali na mom licu ostale su male tačkaste hiperpigmentacije koje čak ni puder ne može prekriti. S vremena na vrijeme, u toku PMS-a ili stresa pojavi mi se pokoja bubuljica koja nestaje bez traga. Zanima me kako mogu liječiti ove hiperpigmentacije, one su pod rukom glatke, uopće ih ne osjećam, ali mi estetski jako smetaju, naročito zbog toga što ih pokušavam prekriti šminkom koju inače ne koristim. 

Smješteno u Dermatologija

Vrlo često nakon što akne prođu mogu ostati hiperpigmentacije. Mogu se liječiti kemijskim pilinzima ili laserskim postupcima. Vrlo je važno da svaki dan da lice nanesete kremu sa visokim zaštitnim faktorom.

Slična pitanja