Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Problematično vlasište

Ispadanje kose - na terapiji kosa postaje još tanja nego što je bila, trebam li prestati?

Objavljeno: 07.06.2011.

Imam 20 godina i malo dužu kosu. Početkom godine počela mi je ispadati kosa, te sam posjetio doktoricu koja mi je dijagnosticirala AA (ništa čudno pošto su mi i otac i ujo mladi očelavili). Preporučen mi je pilfudov minoxidil koji koristim već malo duže od 2 mjeseca, ali nema nikakvih rezultata. Kosa mi je još tanja nego prije, a i dosta ispada. Trebam li prestati?

Poštovana,
alopecia areata i androgena alopecija su dvije različite bolesti. Prva može nastati uslijed postojanja nekog infekta, a druga je nasljednja. Također postoji i razlika u kliničkoj slici, ali i u terapiji. Savjetujem vam posjet dermatologu.

Slična pitanja