Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ostalo

Kapilare na nogama najčešće nastaju zbog slabijeg potpornog tkiva

Objavljeno: 07.12.2010.

Prije nekoliko dana uočila sam da mi je popucalo nekoliko malih kapilarica na nogama, nije jako uočljivo ali kada se bolje pogleda se vidi. Imam 22 godine, normalne sam težine, pijem kontracepcijske tablete već 4 godine. Zanima me od čega nastaju kapilare? Kako ih se riješiti i da li postoji neki način da ne nastaju nove? Hvala!

Smješteno u Ostalo

Kapilare na nogama najčešće nastaju zbog slabijeg potpornog tkiva. To je najčešće nasljedno uvjetovano. Postoje osobe koje genetski, nasljedno od svojih predaka imaju slabije potporno tkivo zbog čega nastaju kapilare. Kontracepcijske pilule mogu potaknuti stvaranje kapilara osobito ukoliko ste pušač. Trebali biste prestati pušiti ukoliko uzimate kontracepcijske pilule. Postoje i potkožne promjene koje nalikuju na kapilare ali ipak nisu kapilare već su promjene koje mogu biti posljedica nekih autoimunih bolesti. Predlažem Vam da se javite liječniku koji će provjeriti je li se uistinu radi o kapilarama ili nekoj drugoj promjeni nalik kapilarama. Ukoliko se doista radi o kapilarama na nogama one se mogu odstraniti dermoabrazijom, sklerozacijom, elektrokoagulacijom ili se mogu ukloniti laserom.

Slična pitanja