Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Konzultirajte se sa endokrinologom

Objavljeno: 27.11.2017.

Imam 35 godina,77 kg i 171 cm visine. Rodila sam dva puta i kasnije stavila hormonsku spiralu. Prije menstruacije me trese groznica,stalno mi hladno,nesanica,tesko se nosim sama sa sobom, imam navale vrućine i znojenja,sto je rezultat ekcemi ispod pazuha po ljeti sto tretiram kortikosteroidnim kremama..popraceno s tresavicom.Prije se nikad nisam znojila iz čistog mira. Zatim ispadanje kose,beživotna i tjeme puno peruti,pojačana dlakavost po licu,točnije po bradi,učestala žeđ,suhoca ustiju.Za prehranu se moram jako kontrolirati ide se do krajnih granica s secerom i ugljikohidratima,pa smirivanje kroz par dana tako da stalno variram s kilama i imam osjećaj da mučim svoje tijelo. Napravila sam krvnu sliku i secer i sve je u granicama normale ( secer ,zeljezo)hormoni štitnjače TSH 2,81 ft3 5,8 ft4 11,1 Moje pitanje glasi dali mi te simptome može izazvati Mirena ili ipak tijelo reagira na 10 kg viska?

Smješteno u Ginekološke smetnje

Nakon više od 20 godina korištenja i postavljanja Mirene, a postavio sam i kontroliram više od tisuću žena nikada nisam doživio da bi žena imala poteškoće sa velikim dobitkom na težini i problemima koje opisujete. Naime, doze levonogestrela ( a to je hormon kojeg mirena otpušta prvestveno u unutrašnjosti maternie ) su u sistemskoj cirkulaciji ispod terapijskog praga odnosno ne čine niti 20% što bi bilo prisutno u Vašoj cirkulacilji da tu hormonsku komponentu koristite u preoralnim kontraceptivima. A levonogestrel u kontraceptivima koristimo već desetljećima i ti preparati su među najbolje podnošenim. Mišljenja sam da imate prvestveno poremećaj prehrane i tjelesne težine kojeg bi bilo dobro regulirati. Konzultirajte se sa endokrinologom.