Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Problemi dišnog sustava

Krvarenje iz nosa zbog Rhinocort spraya?

Objavljeno: 02.01.2015.

Lijep pozdrav. Prije otprilike mjesec dana počela sam koristiti kortikosteroidni sprej (rhinocort aqua) za nos, zbog stalno začepljenog nosa. Unazad 5 dana nos mi stalno krvari tj. svaki put kad ispušem nos bude krvava sluz (pogotovo ujutro). Doktorica opće prakse (koja je i prepisala terapiju) kaže da je mala vjerojatnost da kortikosteroidi imaju tu nuspojavu. Da li trebam prestati koristiti kortikosteroide ako od njih krvari nos? Zanima me Vaše stručno mišljenje. Unaprijed hvala..

Ne znam zbog čega Vam je propisan Rhinocort spray. Ti lijekovi su vrlo efikasni i korisni kod više bolesti u nosu i sinusima, a budući da se primjenjuju lokalno nema bitne sistemske apsorpcije. Ukoliko dolazi do krvarenja iz nosa, treba nos pregledati fiberskopski jer može negdje biti i proširena vena  iz koje krvari. Ponekad kod suhih rinitisa i kod davanja kortikosteroidnih sprayeva dolazi do sukrvice.  Preporučam da prestanete uzimati taj spray i otići na specijalistički pregled kod otorinolaringologa.

Slična pitanja