Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Menstruacija nakon prestanka korištenja kontracepcijskih pilula

Objavljeno: 14.03.2013.

Postovani, zanima me sto se dogadja,imam 20 godina koristila sam kontracepcijske pilule oko godinu dana, Diane-35, zadnju mjesecnicu sam dobila redovno, tad kad je bila pauza od 7 dana dobila sam mjesecnicu, prestala koristiti pilule i sad kad sam prestala mjesecnice nema, odnose nisam imala 5mj tako da ne vjerujem da bi 5mj imala redovne m.c..i kad sam prestala uzimat pilule da je nema..tj da sam trudna. To je normalno nakon prestaka koristenja pilula..ili? :(

Nakon prestanka uzimanja hormonske kontracepcije moguće je da menstruacija izostane i do godine dana ali se vremenom najčešće ponovno normalizira. Ukoliko se isključi trudnoća treba izazivati menstruaciju hormonima, svaka 2 mjeseca, da ne bi došlo do obilnih i/ili produženih krvarenja. Javite se svom ginekologu.

Slična pitanja