Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Problematično vlasište

Mogu li tablete Roaccutane izazvati gubitak kose?

Objavljeno: 30.04.2012.

Mogu li tablete Roaccutane izazvati gubitak kose? Kosa mi se počela prorjeđivati nakon 4 mjeseca od zadnje tablete što sam uzeo. To mi je sad palo na pamet da je možda od toga? Na prednjem dijelu glave mi se prorijedila, sa strane i nazad mi je dobra. Ne znam što bih napravio. Koji test da napravim bar da otkrijem zašto se to događa?

Poštovani,
Kod malog broja pacijenata zabilježeno je da ova terapija može izazvati prorijeđivanje, odnosno ispadanje kose. Također je zabilježena i kod malog broja pacijenata i kratkotrajna alopecija, dakle potpuni žarišni ili generalizirani gubitak kose. Ono što se zna je da su sve neželjene pojave reverzibilne, dakle nakon prestanka uzimanja lijeka dolazi do postupnog poboljšavanja i prestanka simptoma.

Slična pitanja