Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Problemi srca i krvožilnog sustava

Najvjerojatniji uzročnik tegoba je takozvana ortostatska hipotenzija

Objavljeno: 23.09.2016.

Hitno vas molim pomoć. U posljednjih 4,5 mjeseci kad god ustajem iz kreveta ili dok sjedim sa stolice mi se zacrni pred ocima i vrti u glavi.. pokušavam izbjegavati naglo dizanje ali svejedno nakon sto se dignem mi se zacrni i osjećam kao da ću pasti u nesvijest.. jednom sam umalo onesvijestila ali sam se u zadnji čas uhvatila za prozor. To me jako zabrinjava jer mi se to prije nije nikad javljalo, osobito ne svaki dan. Operirala sam prije 9 mj srce(defekt sinus venozus uz anomalni utok plućnih vena) pijem bisobel 2,5mg zbog tahikardije..(u mirovanju puls oko 105) sad je puls oko 70/80.. tlak mi je niži u prosjeku 100/65. Na koji način da si pomognem, kontrolu imam tek 30.01.2017. Prije toga imam holter ekg u 11 mj te ultrazvuk srca. Dali je moguće da je to crnilo zbog srca ili je nešto drugo posrijedi? Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Poštovana! Najvjerojatniji uzročnik tegoba je takozvana ortostatska hipotenzija , to znači da kod ustajanja dolazi do pada tlaka što je najizraženije u području mozga i manifestira se crnilom pred očima, uzrok je u nedovoljnom refleksu koji bi trebao održati tlak kod ustajanja , taj refleks može biti  oslabljen i uslijed uzimanja Bisobela. Isto tako Bisobel  može snižavati i tlak općenito te to također pogoduje nastanku tegoba koje imate. Potrebno je učiniti pretrage koje su kod Vas planirane , ne treba se bojati da su tegobe u vezi s Vašom operacijom, treba pojačati unos tekućine malo više soliti hranu  i odrediti najnižu djelotvornu dozu Bisobela koja neće provocirati ovakve simptome do tada ustajte malo opreznije nikako naglo.

Slična pitanja