Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Nepravilna krvarenja za vrijeme korištenja kontracepcijskih pilula

Objavljeno: 26.02.2016.

Poštovani, pomalo sam zabrinuta jer ovaj ciklus nisam imala krvarenje kakvo je uobičajeno kod mene, već samo malo smeđeg iscjetka koji se inače pojavi tek kad krvarenje inače prestane... Pijem kontracepcijske tablete Belara, a kroz zadnja 3 mjeseca bila sam već dva puta na pregledu i ginekologica mi je rekla kako je sve uredu. Prvi put jer sam menzes dobila na sredini ciklusa, a drugi put je krvarenje trajalo 13 dana, ovaj put samo smeđi iscjedak... Zanima me imam li razloga za zabrinutost? Je li bi trebala potražiti još jedno mišljenje? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru! Srdačan pozdrav!

Niste mi naveli koliko dugo uzimate Belaru. Ako je ovo tek početak uzimanja, onda se malo strpite i sve bi se trebalo izregulirati. Ako uzimate teerapiju duže od 6 mjeseci, onda vam tablete ne pašu i trebate preći na drugu vrstu kontracepcije.

Slična pitanja