Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Problemi s uhom

Nuspojave Escitaloprama

Objavljeno: 24.11.2014.

Radi anksioznosti i depresije uzrokovane tinitusom i hiperakuzijom propisan je Escitalopram. Čitam nuspojave i tamo je kao moguća naveden upravo - tinitus. Da li je moguće da je specijalista dao lijek koji može bitno uzrokuje ono zbog čega se došlo? Ako se nuspojava javi, je li ona prestaje nakon prestanka uzimanja lijeka i može li se prekinuti odmah ili postepeno? Hvala na komentaru.

Smješteno u Problemi s uhom

Lijek koji ste dobili ima djelovanje protiv anksioznosti i depresije jer ste zbog toga bili kod psihijatra. Ti lijekovi mogu imati jednu od nuspojava i šumove u ušima. Kako Vi već odranije imate šumove u ušima i hiperakuziju ne možemo znati da li je lijek koji ste dobili uzročnik postojećih šumova u ušima. Po pitanju ne znam da li ste zbog tinnitusa učinili otorinolaringološku obradu i ispitivanje sluha. Dakle preporučam da nastavite sa uzimanjem escitaloprama, a da učinite i otorinolaringološki pregled i obradu.

Slična pitanja