Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Kožne promjene

Opadanje kose i hormonski poremećaj

Objavljeno: 06.07.2016.

Pozdrav, imam 21 godinu, a već šest godina imam problem s opadanjem kose. Bila je gusta, a užasno se prorijedila i brzo se masti. Isprobala sam razne šampone, vitaminske tablete, provjerila stanje štitnjače. Sve je u redu. Ali imam problema s hormonima, akne i česta kašnjenja menstruacije, a nedavno sam imala cistu na jajniku. Ginekolog mi je predložio diane 35 zbog lica. Da li bi mi to pomoglo i protiv opadanja kose?

Smješteno u Kožne promjene

Poštovana, uzroci opadanja kose su razni. Ono može biti uzrokovano raznim bolestima, hormonskim poremećajima, genetskom sklonošću, ali i stresom. Kako vam je ginekolog već dijagnosticirao hormonski poremećaj i ordinirao terapiju, ne vidim razloga zašto je ne biste primijenili, jer kako sam već napomenula, i hormonski poremećaj može dovesti do opadanja kose. Diane 35 bi vam na taj način mogao pozitivno djelovati i na kosu.

Slična pitanja