Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Kožne promjene

Pitrijaza versicolor

Objavljeno: 21.05.2010.

Prije godine i pol dana na treningu sam pokupio pitrijazu. Očituje se na leđima. Dermatolog mi je po uputnici preporučio otopine za mazanje (Canifug). Nakon 3 tjedna mazanja fleke su se povukle, no koža je ostala blijeda na mjestima gdje su bile gljivice (depigmentirana). Prošlo ljeto nakon sunčanja i boravka na moru, ti dijelovi koji su blijedi i dalje su ostali takvi tj. nisu pocrnili. Što napraviti? Pitrijazu više nemam, ali nikako da se koža normalizira i dobije pigment.

Smješteno u Kožne promjene

Poštovani, promjene koje ste imali su vjerojatno izliječene, ali ponekad dugo nakon provedene terapije ostaju depigmentirana područja. Savjetujem mehaničke pilinge i umjereno izlaganje suncu kako bi se što prije repigmentirala navedena područja.

Slična pitanja