Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Prestala sam piti kontracepcijske tablete, a sada mi je izostala ovulacija

Objavljeno: 29.06.2017.

Poštovani, par mjeseci sam koristila pilule i morala sam prestati radi bolova u prsnom košu. Prije korištenja pilula imala sam redovite cikluse 28 dana. Sada bi trebala imati ovulaciju i uvijek sam imala rastezljivi iscjedak, a sada nemam. Je li to posljedica pilula ili? Prepostavljam da mi je onda izostala ovulacija.

Lako moguće da je ovaj, prvi ciklus nakon prestanka uzimanja kontraceptiva bio bez ovulacilje. To je razmjerno često, da nakon prestanka korištenja kontraceptiva (a neovisno koliko je to dugo trajalo) nekoliko ciklusa može biti bez ovulacije i to ne predstavlja nikakv problem. Zbog ciklusa bez ovulacije krvarenje može i/ili uraniti i/ili zakasiti i mogu izostati uobičajeni menstrualni simptomi. Glede prestanka uzimaja tableta radi bolova u prsima bih volio s Vama usmeo porazgovarati – preciznije o smetnjama, preparatu kojeg ste uzimati...jer najčešće su pokaže da nema objektivnih smetnji nego su samo ”u strahu velike oči”.

Slična pitanja