Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Problematično vlasište

Problem s opadanjem kose

Objavljeno: 26.04.2010.

Poštovana, imam problem sa opadanjem  kose (kroz duži period, ali izrazito u posljednje 2 godine). Pretpostavljam da je od povišenih antitjela štitnjače (koje liječnik ne smatra toliko visokima da bi mi davao terapiju). Krvna slika mi je u redu. Pijem vitamine kao dopunu prehrani. Koristim ampule od Ducray-a. Kosa mi je već vidno rijetka u čeonom dijelu. Opadanje se čak i smanjilo i nije strašno u posljednjih 6 mjeseci, ali kosa ne primjećujem da raste nova. Bila sam kod dermatologa koji mi je rekao da uzrokom opadanja može biti i činjenica što sam prestala piti kontracepcijske tablete (ovih 6 mjeseci ih ponovno pijem). Pitanje je kako potaknuti ponovni rast kose? Kada dolazi do toga da kosa više ne raste (korijen kose atrofira)? Što bi preporučili u mom slučaju? Unaprijed zahvaljujem!

Poštovana, na žalost terapija koja se aplicira pri ovakvom ispadanju kose je simptomatska. Apliciraju se različita sredstva duže vrijeme da bi se poboljšala prokrvljenost zahvaćene regije, što znači i bolji dovod hranjivih sastojaka do dlačnog folikula, koji bi potakli porast same dlake. Svaki preparat se mora koristiti nekoliko mjeseci da bi se moglo vidjeti njegovo djelovanje. Ako nakon nekoliko mjeseci nema pomaka, pokuša se primjena neke druge terapije. Međutim, najvažnije je pronaći uzrok koji je doveo do opadanja kose. Čak i kad se on pronađe i liječi, treba nekoliko mjeseci da se vlasište oporavi. Budite strpljivi još par mjeseci, a potom konzultirajte Vašeg dermatologa o promjeni terapije.

Slična pitanja