Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Liječenje tumora

Problemi s noktima nakon kemoterapije

Objavljeno: 12.04.2016.

Pozdrav! Imam 36 godina i završila sam sa liječenjem raka dojke. S kemoterapijom sam završila prije 1 godinu. Prilikom terapije, nokti na rukama i nogama su mi postali tanki, nepravilni i mrve se. Mikrobiološkom obradom ustanovljeno je da se ne radi o gljivicama. Terapiju sam dobila Bepanthen mast, no poboljšanja nema. Trošim Cink i Selen od Natural W. već 5 mjeseci, no poboljšanja nema. Molim za pomoć, savjet... Unaprijed hvala!

Poštovanje, promjene na noktima vrlo su česta nuspojava kemoterapije. Dok ne izraste novi nokat (koji nije bio pod utjecajem kemoterapeutika), ovim postojećem pomozite tako da koristite učvršćivače nokatne ploče, i serume za njegu kožice oko nokta. Oralni preparati neće biti od veće koristi, treba spriječiti daljnje lomljenje postojećeg nokta – a to je najuspješnije mehaničkim metodama (lakovima, serumima, pažljivom manikurom), dok ih u potpunosti ne zamjeni novi nokat. 

Slična pitanja