Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Probojno krvarenje koje se ponekad javlja uz kontracepcijske pilule

Objavljeno: 11.05.2016.

Poštovani, imam 23 godine. Prije 2 dana imala sam odnos s dečkom, nakon čega je tijekom i nakon odnosa nastupilo obilno krvarenje. Odnos je bio sasvim normalan, isključujem grubost. Bolova nije bilo. Pijem nove pilule nekoliko mjeseci i osjećam se dobro s njima. Za 3-4 dana bih trebala dobiti menstruaciju. Nakon tog događaja zbog straha sam otišla na hitnu Sv. Duh. Molila bih Vas objašnjenje nalaza koji glasi ovako: "u spekulima oskudno menstrualne krvi, porcija epitelizirana, konična. Palp. uterus senzibiliziran, u AVF, mobilan. Adneksa bo. TVS: uterus u AVF-u, homogenegrađe, endometrij 8mm inhomogen, jajnici obostrano bo. U zdjelištu nema slobodne tekućine". Unaprijed hvala.

Poštovana, budući da je nalaz uredan, možete biti mirni. Vjerojatno se radilo o probojnom krvarenju koje se događa povremeno uz korištenje hormonalne kontracepcije. Vjerojatno bi se dogodilo i da niste imali spolni odnos. Ovako je koincidiralo pa ste povezali s tim. Ako se bude ponavljalo, javite se izabranom ginekologu.

Slična pitanja