Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Sukrvica nakon pokušaja odgađanja mjesečnice

Objavljeno: 05.05.2016.

Poštovani! Imam 21 godinu i već 3 godine koristim kontracepcijske pilule Lindynette 20 radi obilnih mjesečnica. Koristim i Euthyrox 25 tablete radi problema sa štitnjačom. Prilikom dosadašnjeg korištenja pilula nisam imala nikakve nuspojave. Nakon što sam dovršila protekle 2 table pilula nisam radila sedmodnevnu pauzu, nego sam nastavila piti pilule kako bih odgodila krvarenje. Na sadašnjoj tabli, nakon što sam uzela 5. pilulu pojavilo mi se krvarenje nalik na mjesečnicu, ali oskudno i samo na kratki period dana. Ovo se ponavlja i dalje (sada sam na 9. piluli). Dosad nisam imala takvih iskustva, a jednom sam već odgodila mjesečnicu. Je li moguće da se krvarenje pojavilo zbog odgađanja? Smije li se odgađati mjesečnica tako i u kojoj mjeri? Zanima me, koliko bi to krvarenje sada trebalo trajati i je li moguće da će se pojavljivati skroz do sedmodnevne pauze?? Na prošlom papa testu pokazalo se da imam neku bakteriju, ali mi je rečeno da je to sasvim normalno i koristila sam neku vrstu vaginaleta, no još nisam ponovila kontrolu. Što raditi i može li se to kako spriječiti? Hoće li se sve vratiti u normalu nakon pauze ili ću i dalje imati ovakve poremećaje?? Trebam li prestati piti tablete, javiti se liječniku ili možda čak pojačati dozu? Hvala

Poštovana, zaista imate puno općenitih pitanja na koja Vam ovako 'na daljinu' ne mogu dati odgovor. Što se tiče sukrvice koju imate, najvjerojatnije je zbog toga što ste nastavili kontinuirano uzimati terapiju bez pauze, te uz niskodozažnu hormonsku kontracepciju koju Vi uzimate je moguće da imate spotting kroz više dana ovog ciklusa. Trebalo bi na neko vrijeme povećati dozu hormonske kontracepcije, ali za to se morate javiti svom ginekologu da odredi terapiju nakon pregleda. Ne trebate prestati uzimati kontracepciju ako Vam je i dalje potrebna, ali se konzultirajte s vašim ginekologom o možda drugačijoj vrsti tableta ako ćete češće odgađati menstruaciju.

Slična pitanja