Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Psihijatrija

Sve smetnje su nastale zbog parološke anksioznosti

Objavljeno: 13.04.2018.

Poštovani, Imam 33 godine, dg. disocijativni poremećaj(napadi panike, noćni strahovi, depresonalizacija). Nedavno mi je uveden Coaxil 2x1, zbog strahova od novog lijeka uzimala sam četvrtinu tablete 7 dana, a polovicu 3 i pol tjedna. Jedne noći dobila sam panične napade i "pala"u neko stanje uz glavobolju koje mi je teško definirati. Tada sam imala vrlo intenzivne napade zbog hipera, a lijek sam prestala uzimati istog dana. Moj psihijatar nije znao odgovoriti na moje pitanje, s toga vas molim za vaše mišljenje, da li je moguće da se radi o nekoj vrsti "alergije" i da tako mala doza napravi takav kaos u glavi, a nekoliko dana ranije prisilne misli koje nisu prestajale 3 dana. Da li ja umišljam možda zbog straha, da li je moguće da je moje stanje izazvao hiper (tada neliječeni), te koje su šanse da samo tako lijek može početi smetati? Htjela bih ponovno pokušati s istim. Unaprijed zahvaljujem

Smješteno u Psihijatrija

Poštovana, Vama mala doza Coaxila u tom kratkom vremenu nije izazvala ništa i
smetnje koje ste opisali u simptomi Vašeg anksioznog poremećaja (disocijativna
stanja, panični noćni napadaji, noćni strahovi, depresonalizacija, glavobolja,
kaos u glavi i prisilne misli). Vaše stanje vjerojatno taje već neko vrijeme i pogoršava se pa se preporuča liječenje nekim drugim antidepresivnom (SIPPS ili SSRI) a ne Coaxilom koji nije prvi izbor lijeka za vaš poremećaj. Niste dobili nikakvu alegriju. Sve smetnje su nastale zbog parološke anksioznosti. Što vi porazumijevate pod 'hiper'-nije mi poznat taj žargon, na što  mislite?