Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Problematično vlasište

Svrbež vlasišta i otpadanje kose

Objavljeno: 03.02.2016.

Dobar dan! Posljednjih mjesec dana jako me svrbi vlasište i opada mi kosa. Nemam nikakvih kožnih promjena, niti perut. Nisam se obraćala doktoru jer sam koristila novi regenerator i mislila sam da je u pitanju neka iritacija, a i također sam počela sa zdravom prehranom, pa sam mislila da je u pitanju nedostatak vitamina. Međutim, ni poslije mjesec dana taj svrbež i opadanje kose ne prestaje, čak ponekad osjećam svrbež i na koži nogu. Prije 7 dana počela sam koristiti Supradyn tablete kao dodatak prehrani. Bila bih Vam jako zahvalna kada bi mi rekli Vaše mišljenje da znam što da radim. P.S. Ne koristim kontracepciju, nisam rađala, ne pijem, ne pušim. Lijep pozdrav!

Poštovana, uzrok svrbeža vlasišta može biti samo suha koža vlasišta. Isto vrijedi i za kožu tijela. Osobito tijekom zimskih mjeseci. Također, neodgovarajući šampon, regenerator, boja za kosu, suhi šamponi, masno vlasište i dr. mogu pridonijeti osjećaju svrbeža. S druge strane, pojačani ispad vlasi ne ovisi o vanjskim faktorima, nije posljedica suhoće niti mašćenja kože vlasišta, preparata za njegu, i, gotovo nikad nije povezan sa svrbežom. Zdrava prehrana i uzimanje vitaminskih preparata neće riješiti problem. Savjetovala bih pregled dermatologa koji će, u razgovoru s Vama ocijeniti koju bi obradu, pretrage, trebalo napraviti. Svakako savjetujem krvnu sliku (osnovni laboratorij) i hormone štitnjače.

Slična pitanja