Objavljeno 18.05.2017.
GinekologijaImam 18 godina, ne pušim, ne pijem, mjesečnice su mi redovne i normalne, ali trenutno imam sljedeće simptome (u posljednjih 48 sati): potpuna iscrpljenost, bol u trbuhu, prečesto povraćanje svega što unesem u organizam, temperatura koja se penje i do 39 stupnjeva, te učestalna bol u svim mišićima, ponajviše u nogama i dnu leđa... Dijagnosticirana mi je e. coli, u vidu najjače infekcije, te pijem sirup na biljnoj bazi namjenjen borbi protiv iste... I sad me zanima, je li ova nagla bolest povezana s e. coli ili je pak u pitanju neko trovanje i što predlažete kao liječenje? Veliko hvala unaprijed.
Poštovana, s obzirom da ovi simptome koje navodite mogu biti povezani s raznim bakterijama i virusima, najbolje da se javite na Kliniku za infektivne bolesti kako bi se isključio uzročnik i provelo ciljano liječenje. Jaka uroinfekcija s E. coli može biti povezana s takvim simptomima, ali bi bol i pečenje pri mokrenju ipak bio vodeći simptom, tako da vjerujem da je ovo povezano s crijevnom ili virusnom infekcijom.
Slična pitanja
P: Zašto dolazi do ponavljajućih i nestabilnih krvarenja unatoč hormonskoj terapiji i može li se ciklus stabilizirati?
Objavljeno 22.06.2026.
GinekologijaP: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
GinekologijaP: Je li sigurna limfna drenaža nakon ovulacije kod pokušaja trudnoće?
Objavljeno 28.05.2026.
Ginekologija