Objavljeno 06.07.2017.
GinekologijaPoštovani, imam 32 godine. U zadnje vrijeme sam imala problema s neredovitim menstruacijama te mi je ultrazvukom utvrđeno da imam policistične jajnike. Kaže da su mi jajnici doslovno puni, ko sir, sve rupe. Ginekologica mi je propisala hormonsku terapiju, koju sam već prije pila zbog hormonalnih problema, ali sam prestala zbog problema sa štitinjačom. Naime, pijem eutyrox 75mg. Sad me malo strah, hoće li utjecati ova terapija na štitnjču? Imam hipotireozu i hashimoto. Pitala bih to sve svoju ginekologicu, ali ona baš i nije raspoložena za razgovor. Hvala
Uzimanje kontraceptivih tableta koje se najčešće propisuju za regulaciju ciklusa kod sindroma policističnih jajnika nema nikakvog utjecaja na rad štitnjače. Ako postoji poremećaj u radu štitnjače, tada ga treba tretirati i korištenje preparata hormona štitnjače te kontraceptivnih tableta za regulaciju ciklusa istovremeno jedno s drugim nemaju nikake veze, niti će komproitirati djelovanje onog drugog hormonskog preparata. Ako spomenete endokrinologu koji kontrolira rad Vaše štitnjače da uzimate kontraceptiva radi regulacije spolnih hormona zbog sindroma policistčnih jajnika, on će sigurno konstatirati da je to u redu i sigurno neće biti nikakvih problema.
Slična pitanja
P: Zašto dolazi do ponavljajućih i nestabilnih krvarenja unatoč hormonskoj terapiji i može li se ciklus stabilizirati?
Objavljeno 22.06.2026.
GinekologijaP: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
GinekologijaP: Je li sigurna limfna drenaža nakon ovulacije kod pokušaja trudnoće?
Objavljeno 28.05.2026.
Ginekologija