Objavljeno 02.11.2018.
GinekologijaPoštovanje, imam 21godinu. Prije dvije godine sam operirala ogroman teratom na jajniku (preko cijelog abdomena je bio). Pijem ih dakle već 2godine i preemotivna sam i dalje, jako burno reagiram. Stalno sam u strahu nekom da imam neku drugu bolest, ne mogu ostati sama uhvati me panika. Kao da stalno čekam da ce mi se nešto dogodit, budim se u strahu. Studentica sam na 4.godini i kad krenem razmišljati o budućnosti podjem plakat i ne mogu disati. Je li moguće da sam takva postala zbog tableta? I postoji li stvarno taj sindrom da vrijeme, točnije južina utječe na psihu jer sam primijetila da sam užasna kad je god vrijeme tako čudno.
Poštovana, teratom je bio velik i naravno da ste se kao mlada osoba uplašila, ali vi ste sada izliječena i zdrava mlada djevojka! Niste naveli u tekstu, ali očito koristite kontracepcijske tablete i s time povezujete svoje raspoloženje. Može se primijeniti neki drugi tip kontracepcijskih tableta, sa malo drugačijim sastavom koji bi vama više odgovarao. Bilo bi dobro da potražite i psihološku pomoć, možda bi nekoliko razgovora sa stručnjakom riješilo vaše strahove i strepnju.
Slična pitanja
P: Zašto dolazi do ponavljajućih i nestabilnih krvarenja unatoč hormonskoj terapiji i može li se ciklus stabilizirati?
Objavljeno 22.06.2026.
GinekologijaP: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
GinekologijaP: Je li sigurna limfna drenaža nakon ovulacije kod pokušaja trudnoće?
Objavljeno 28.05.2026.
Ginekologija