Objavljeno 13.12.2018.
Imam 21 godinu. Zanima me je li nakon endodontskog zahvata bitno staviti krunicu ili se može staviti ispun.

Odgovara:
Svakako je poželjno nakon endodontskog zahvata na zub staviti krunicu, jer ona ima protektivnu ulogu pri očuvanju zuba. Naime liječeni zubi su krhki i skloniji pucanju, a kako je šestica zub koji se nalazi u centru žvakanja, tako su i sile na tom mjestu najjače pa samim time i veća mogućnost pucanja zuba. Iz tog razloga krunica štiti zub od moguće frakture i omogučava ravnomjeran prijenos sila žvakanja.
Slična pitanja
P: Zašto dolazi do ponavljajućih i nestabilnih krvarenja unatoč hormonskoj terapiji i može li se ciklus stabilizirati?
Objavljeno 22.06.2026.
GinekologijaP: Je li kombinirana terapija Mounjaro, Synjardy i Euthyrox opravdana kod pretilosti i uredne glukoze natašte?
Objavljeno 22.06.2026.
ŠtitnjačaP: Može li sniženo željezo utjecati na hormone štitnjače i FT4 vrijednosti?
Objavljeno 22.06.2026.
Obiteljska medicinaP: Mogu li se fimoza i sužena kožica riješiti bez operacije?
Objavljeno 16.06.2026.
Urologija