Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Akne na bradi i čelu unatoč terapiji!?

Objavljeno 27.07.2011.

Kožne promjene

Imam 21 godinu i 3-4 god nikako da se riješim akni. Koristio sam razne kreme na preporuku lječnika. Dnevne kreme su bile tipa bidoerma sebium AI, AKN, la roche EFACLAR. Noćna krema-koristim benzoyt 5% konstantno 3 god. Zadnjih 6 mjeseci pio sam roaccutane. Prije 2 tj. sam prestao i opet mi se javljaju akne na području brade i čela. Na čelu imam ožiljke od akni.

Poštovani,obično nakon višemjesečne terapije Roaccutane tbl. ne moramo, kroz period od barem 2-3 mjeseca, očekivati nove akne, jer je učinak Roaccutana još uvijek prisutan. Moguće je da su promjene koje se javljaju na bradi i čelu posljedica ljeta i znojenja. S obzirom da je ljeto, na koži lica ujutro ne bi smjeli imati ništa izuzev kreme sa zaštitnim faktorom (SPF 30), a navečer bi preporučila kremu tipa Aknicare ili Cleanance ili Hyseac emulsio s AHA (koja umanjuje ožiljne promjene). “Pravu” terapiju moguće je dati tek u jesen, ovisno o stanju kože. Ožiljne promjene mogu se jako ublažiti kombinacijom metoda kemijskog pilinga, mezoterapije, iontoforeze i dr., no za to moramo čekati dane s manje sunca.