Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Angiomi

Objavljeno 06.02.2015.

Kožne promjene

Poštovani, žensko sam, imam 23 godine, te već skoro 8 godina pijem oralnu kontracepciji zbog neredovite menstruacije i problema s aknama, a sad i zbog zaštite! Sve je krenulo otkad sam pila Roaccutane uz kojeg sam trebala koristiti pilule! Ne mogu se nazvati pravim pušačem, al zapalim nekih 10-ak cigareta tjedno, a nekad ni toliko! Zadnju godinu, dvije sam primijetila crvene mrlje po rukama (kopajući po internetu rekla bih da su to angiomi. Zanimalo bi me je li to povezano s pilulama i da li ih trebam prestat pit nakon toliko godina, premda nikakvih drugih tegoba nemam, godišnje 1-2 puta vadim krv i nalazi su uredu! Bojim se posljedica pilula nakon toliko vremena! Pijem yasmin i možda sam napravila 2,3 pauze kroz to vrijeme (kako bi menstruacija i dalje bila neredovita i pojavile bi se akne vratila bi se na terapiju), al više ih ne pravim! Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru!

Poštovana, angiomi  nastaju iz malih krvnih žila,  mogu pojaviti bilo gdje na tijelu, pojedinačno ili u većem broju, također se mogu pojaviti i kod djece. Uglavnom predstavljaju kozmetski defekt, ali mogu biti udruženi i s nekim drugim bolestima. Savjetujem vam da se ipak uputite na dermatološki pregled trenutnih promjena na koži.