Objavljeno 31.10.2022.
GinekologijaImam 30 god, nisam rađala. Urađena mi je kolposkopija nakon dvije PAPA-e koje su pokazale CIN 1. Liječnik mi je nakon kolposkopije rekao da TZ izgleda uredno, ali da se od 6 do 9 sati prosijava submukusno ''plavilo''. Njegova pretpostavka je da je to nekakav hemangiom. Dobila sam uputnicu za biopsiju. HPV HR sam pozitivna, brisevi na bakterije i druge spolne bolesti su negativni. Nemam nikakve probleme, a u obitelji imam slučajeva hemangioma (ali ne na cerviksu). Ne uzimam kontracepciju. Zanima me što je to, što mogu očekivati i trebam li se zabrinuti.
Sve što je učinjeno ide u smjeru definitivne dijagnoze. Osobno mislim da je mala vjerojatnost da se radi o hemangiomu, no biopsija će to potvrditi. Iskusni kolposkopičar će postupiti najbolje u vašem slučaju te ne trebate brinuti jer ste odgovorno postupili u dosadašnjem liječenju.
Slična pitanja
P: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
GinekologijaP: Je li sigurna limfna drenaža nakon ovulacije kod pokušaja trudnoće?
Objavljeno 28.05.2026.
Ginekologija