Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Blaži hormonski poremećaj nakon abortusa

Objavljeno 10.03.2015.

Ginekološke smetnje

Pozzz, 04.12.2014 imala sam abortus. Sve je uredno obavljeno dobila sam terapiju ergometrin, antibiotike i vaginalete. Sve sam uzela kako je propisano da bi oko 04.01. imala užasne bolove i doktor mi je dao buskopan. Bolovi su prošli nakon dva dana da bi opet sljedeći mjesec se javili isti bolovi kao prije. Menstruacije nema. Otišla sam doktoru i rekao mi je da imam sukrvice u maternici ali ne zna zašto ne izlazi prepisana mi je dabroston. Popilan sam i njega i jučer bila na širenju grlića maternice. Imala sam jučer krvi kao menstruaciju ali danas je već manje. Zanima me što može uzrokovati problem da menstruacija ne izlazi iz mene,i da li je moguće da je doktor jučer nešto dotakao u maternici da bi izgledalo kao menstruacija???? Što vi misliti, koje je vaše mišljene,da li ste se ikad susreli sa ovakvim slučajem? Stvarno se plašim da mi se nešto ne stvori neki tumor ili sta već, danas ima raznih bolesti... Što biste vi rekli pacijentu???? Lijep pozdrav.  

Poštovana, zaista ne mogu reći o čemu se radi bez pregleda. Nije vjerojatno da se radi o nekom tumoru, ali je moguće da imate blaži hormonski poremećaj, ili da je oštećena sluznica maternice te se mora uvesti hormonska terapija da bi se opet uspostavili normalni menstruacijski ciklusi. Predlažem da napravite kontrolni ultrazvučni pregled i potražite drugo mišljenje.