Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Diane35- PCO i problemi sa tenom

Objavljeno 25.07.2015.

Ginekološke smetnje

Dobar dan. Imam 23 godine, 167 cm i 56 kg. Pila sam Diane 35 gotovo 5 godina uz jednu kraću pauzu. Prestala sam ih uzimati u siječnju 2015. godine. Prva menstruacija je kasnila 2 tjedna pa sam slijedeći mjesec na preporuku prijateljice počela uzimati biljne čajeve i kapsule. Od tada mi menstruacija dolazi točno na vrijeme, ali je jako oskudna (uglavnom tamnosmeđe boje), a bolovi su nepodnošljivi. Bila sam na ultrazvučnom pregeledu i ustanovljeni su mi PCOS. Zanima me da li je takva menstruacija normalna zbog dugogodišnjeg uzimanja pilula? Hvala

Niste mi naveli zašto su baš Diane uopće propisane kao kontraceptiv izbora. Njih ginekolog propiše kod PCO , i problema sa tenom. Može se dogoditi da se menstruacijski ciklus nakon uzimanja kontracepcije poremeti i bude takav kakvog ste opisali. Trebate napraviti analizu spolnih hormona: FSH; LH E, T, 2-6 dan ciklusa, da se vidi postoji li i na toj razini poremećaj. Bolnosti ne bi trebalo biti, tako da to malo zbunjuje. Čajevi na bazi konopljike, vrkute, stolisnika pomažu, ako ne bude bolje, neka Vam ginekolog da neke druge kontraceptivne tablete sa većom dozom estrogena.