Objavljeno 02.04.2020.
Prije godinu i pol bila sam sa sinom na kontroli očiju, nalaz je bio R +0.75 cilindar - 1.0 axe 96 L + 0.75 cili - 1.25 axe 86. Sada nakon godinu i pol novi nalaz R +1.75 cili - 1.0 axe 101 L +1.50 cili - 1.0 axe 72. Pošto sin često trepće okicama i žmirka i trlja oči, doktor je rekao da bi mu dao naočale barem 3 mjeseca da nosi pa da dođe na kontrolu opet, inače živimo u Austriji, zanima me i vaše mišljenje.
Slažem se da dijete treba stalno nositi naočale i biti pod kontrolom oftalmologa. Kontrolu naočala bi trebalo napraviti barem jednom godišnje. Svakako poštujte preporuke vašeg odabranog oftalmologa.
Slična pitanja
P: Kako ublažiti zatvor tijekom liječenja uznapredovalog raka prostate?
Objavljeno 03.06.2026.
UrologijaP: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
Ginekologija