Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Esmya

Objavljeno 21.04.2015.

Ginekološke smetnje

Poštovani doktore, 3 mjeseca sam koristila tablete Esmya ( miomi, obilno krvarenje, anemija). Po prestanku sam nakon 20 dana dobila prvu mjesečnicu nakon terapije. Imala sam miome od kojih je najveći bio 6 cm, a nakon provedene terapije se smanjio na 4 cm ( uzv nakon prve mjesečnice). Naime, prvu mjesečnicu sam dobila odmah 20 dana po prestanku uzimanja tableta i nakon toga više ništa i to dva ciklusa. Zanima me da li se nešto poremetilo i treba li me ovaj dvociklusni izostanak mjesečnice brinuti? Napominjem da sam prije uzimanja Esmya tableta imala normalni idealni ciklus od 26-28 dana. Rečeno mi je da neću još dugo u menopauzu (imam 52 g.). Nemam nikakvih bolova, nestala je anemija. Da li je to uobičajena posljedica uzimanja Esmya tableta i nisam li ja ipak ušla u menopauzu ovako bez ikakvih simptoma zahvaljujući terapiji? Trudna nisam. Unaprijed zahvaljujem i srdačno Vas pozdravljam.

Poštovana, Rezultati Esmye kod vas su vrlo dobri. Obzirom na godine mislim da je moguća menopauza. UZV pregledom i eventualnim hormonalnim testiranjem vidjet će se o čemu se radi. U svakom slučaju budite bez brige. Lijepi pozdrav.