Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Fibroadenomi

Objavljeno 16.09.2013.

Ginekološke smetnje

Poštovani! Imam 21 godinu i dijagnosticirana su mi 3 fibroadenoma na prsima. Moguće da je zbog genetike, ali sam svejedno prestala uzimati Yaz kontracepciju koju koristim zadnjih 4 godina. Prestala sam s uzimanjem tableta 10.9. ( ostao mi je 7 tableta) i danas sam dobila krvarenje koje je trebalo biti tek za 4-5 dana. Da li da se javim ginekologu ili je to normalno uslijed pada hormona? Hvala

Nije bilo nikakvog razloga da prestanete koristiti Yaz jer sigurno niste radi korištenja kontraceptiva dobili fibroadenome- Vaše razmišljanje o genitici je prilično blizu istine, naprosto ”tako je bilo suđeno”. Nemojte očekivati da će fibroadenomi sada nakon prestanka uzimanja nestati. Vrijeme će pokazati hoće li ih trebati operativno odstranjivati- naravno pod uvjetom da budu rasli. Fibroadenomi su posve dobroćudne tvorbe. Ukoliko Vam je potrebna sigurna kotnracepcija možete se korištenju Yaz i vratiti . To što ste dobili krvarenje nakon prestanka korištenja je posve očekivano budući da uzimanje tableta upravlja ciklusom i stoga uvijek 2-3 dana nakon posljednje tablete morate dobiti krvarenje bez obzira jste li ih uzeli 15, 20 ili 35.