Objavljeno 03.07.2020.
GinekologijaNakon nekoliko neuspjelih vantjelesnih oplodnji u zadnje 4 godine, i jednog spontanog pobacaja u 9-om tjednu, prije nekoliko mjeseci mi je dijagnosticirana urodjena trombofilija. Spremamo se za jos jedan pokusaj vantjelesne. Koristim trenutno aspirin i folnu. Moj ginekolog mi nije propisao aktivnu folnu kiselinu, a čitala sam da žene koje imaju trombofiliju nju ne smiju piti. S obzirom da je pijem vec godinama, bojim se da nisam napravila problem, i strah me neuspješnog ivf-a. Molim Vas za mišljenje da li je takva folna mogla napraviti problem u organizmu. Imam 31 godinu.
Iako nemam detaljinije nalaze vezano za vašu trombofiliju folna kiselina koju spominjete ne može biti razlog da ne pokušate ponovni postupak vantjelesne oplodnje. Preporučam da se pridržavate uputa iz centra u kojem ćete raditi postupak.
Slična pitanja
P: Kada započeti terapiju Duphastonom ako ovulacija kasni?
Objavljeno 30.06.2026.
GinekologijaP: Zašto dolazi do ponavljajućih i nestabilnih krvarenja unatoč hormonskoj terapiji i može li se ciklus stabilizirati?
Objavljeno 22.06.2026.
GinekologijaP: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
GinekologijaP: Je li sigurna limfna drenaža nakon ovulacije kod pokušaja trudnoće?
Objavljeno 28.05.2026.
Ginekologija