Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Gljivična infekcija kože na leđima, nakon terapije nastao je osip praćen svrbežom?

Objavljeno 21.02.2012.

Kožne promjene

Poštovani, gljivičnu infekciju kože na leđima tretirala sam Triderm kremom 14 dana, te nakon toga Lamisil, ali sam dobila osip popraćen svrbežom na tom području nakon 2 dana primjene Lamisila. Dermatolog je prekinuo uporabu Lamisila, te rekao da mažem Bepantenom. Svakodnevno se tuširam Mycogelom. Da li je terapija u ovom slučaju potpuna i gljiva uništena?

Poštovani, ne mogu vam odgovoriti na vaše pitanje. Vrlo je važan izgled kožnih promjena, ali postoje i određene metode kojima se dokazuje ili isključuje gljivična infekcija. Uputiti se na kontrolni pregled dermatologu koji će vam moći dati siguran odgovor nakon pregleda.