Objavljeno 11.12.2020.
GinekologijaOvo sad mi je druga trudnoća, u 36. tjednu trudnoće sam i rečeno mi je da imam previše plodne vode točnije Afi mi je 27.26 cm. Ginekolog me je naručio na pregled za 4 dana s time da me poslao na vađenje krvi. Trebam li se brinuti s obzirom da mi ginekolog nije ništa rekao?

Odgovara:
Ukoliko je ultrazvučni nalaz tj. građa ploda uredna a nemate šećernu bolest, obavite kontrolu, nemajte brige. Polihidramnij tj. povećana količina plodove vode javlja se ukoliko plod ima malformacije (koje se mogu vidjeti ultrazvukom), no katkada ne možemo znati uzrok.
Slična pitanja
P: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
GinekologijaP: Je li sigurna limfna drenaža nakon ovulacije kod pokušaja trudnoće?
Objavljeno 28.05.2026.
Ginekologija