Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Kašnjenje menstruacije nakon Novinette

Objavljeno 20.09.2014.

Ginekološke smetnje

Poštovani doktore,situacija je sljedeća.3. augusta sa prvim danom ciklusa počela sam da pijem pilule Novinette. Pila sam ih redovno,bez kašnjenja. U toku uzimanja primijetila sam točkasto krvarenje koje je nekim danom bilo oskudnije nekim obilnije. U tom periodu imala sam odnose. Točnije do 15. augusta kada je bio posljednji. Nakon toga nastavila sam da piti pilule. Posljednje dvije iz kutije nisam popila jer sam otišla na put i zaboravila ih i nakon 3, 4 dana od prestanka uzimanja dobila sam oskudno krvarenje meni ne tako svojstveno koje je trajalo kraće. Pilule više nisam pila s obzirom da 3 mjeseca neću imati odnose a pila sam ih isključivo zbog zaštite od neželjene trudnoće, a nisam imala ni odnose od 15. Sada očekujem menstruaciju kao i uobičajeno 25 dana nakon početka posljednje, ali nje nema. Kasni već 2 dana pa se pitam da li je trudnoća moguća ili je posljedica pilula?Hvala unaprijed.  

Poštovani,jako rijetko se dogodi da dođe do izostanka krvarenja nakon tako kratkog uzimanja kontracepcijskih tableta. Ciklus u kojem ste pili tablete je siguran, tako da odnosi u tom razdoblju ne bi trebali biti uzrok kašnjenju krvarenja – odnosno trudnoći. Može se dogoditi da se ciklus malo poremeti. Ako sam dobro razumjela- računate da bi trebali prokrvariti oko 25 dana nakon pojave oskudnog krvarenja krajem 8 mj?? Pričekajte još tjedan dana, ako ne prokrvarite, javite se na ginekološki UZV.