Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Konizacija

Objavljeno 13.10.2014.

Ginekološke smetnje

Poštovani, imam 34 godine. Prije 3 godine mi je napravljena konizacija. Iza tog nalazi su mi uredni. Prije konizacije morala sam mjesec dana prestati uzimati Cilest koji sam koristila deset godina sa prekidima radi dvije trudnoće. Nakon ponovnog početka uzimanja Cilesta, menstruacija se poremetila. Traju po deset dana. Prešla sam na Lindinette, ista situacija. Ovog puta mi traje sa prekidima od par dana od 13.9. Doktor mi je prepisao danas deset dana Duphaston i iza toga Diane 35. Moje pitanje je da li da uzimam Diane s obzirom da ne mislim više rađat i ne želim prekidat kontracepciju, ako je o moguće do početka menopauze i promjene terapije? Koje mi Vi tablete preporučujete s obzirom na ovu situaciju? Unaprijed zahvaljujem.

Poštovana, nepravilna i produžena krvarenja koje spominjete  mogu biti posljedica operativnog zahvata koji spominjete ( Conisatio cervicis ). Takve nuspojave su relativno česte jer je sužen cervikalni kanal nakon operacije, a simptomi su često produžena krvarenja kako i navodite. Jedno od rješenja je intrauterini uložak (Mirena), no naravno u dogovoru s izabranim ginekologom.