Objavljeno 13.06.2017.
Pozdrav! Možete li prokomentirati moj zubni ortopan? Naime, uskoro stavljam aparat za zube te sam napravio ortopan. Zubar je rekao da je sve u redu sa zubima. Rekao sam mu da me gornja šestica boli na hladno, i na zagriz, na što je on odgovorio da je to zbog toga jer mi se meso povuklo. Također sam mu napomenuo da me donja šestica konstantno malo boli i da imam neugodan zadah iz nje. Osjetim miris kada koncem čistim zube. Rekao je da je to zbog hrane koja mi upada između zuba. Iz toga sam zuba već prije vadio živce, ali mislim da to nije dobro napravljeno. Ako bi pregledali moj ortopan i dali mi svoje mišljenje, bio bi jako zahvalan. Lijep pozdrav!

Odgovara:
Poštovani, na oba zuba koja ste naveli imate problem s potpornim tkivima zuba. Kolega koji Vam je rekao za gornju šesticu je u pravu, imate resorpciju kosti i kao posljedicu toga, povlačenje zubnog mesa. Na donjoj šestici imate parodontni džep na distalnoj strani, koji uzrokuje neugodan miris i upadanje hrane. Na donjoj šestici imate i loš amalgamski ispun pa na mezijalnoj strani nema fiziološkog prostora i kontaktne točke te Vam i na toj strani zaostaje hrana.
Slična pitanja
P: Zašto dolazi do ponavljajućih i nestabilnih krvarenja unatoč hormonskoj terapiji i može li se ciklus stabilizirati?
Objavljeno 22.06.2026.
GinekologijaP: Je li kombinirana terapija Mounjaro, Synjardy i Euthyrox opravdana kod pretilosti i uredne glukoze natašte?
Objavljeno 22.06.2026.
ŠtitnjačaP: Može li sniženo željezo utjecati na hormone štitnjače i FT4 vrijednosti?
Objavljeno 22.06.2026.
Obiteljska medicinaP: Mogu li se fimoza i sužena kožica riješiti bez operacije?
Objavljeno 16.06.2026.
Urologija