Objavljeno 13.12.2018.
Imam 21 godinu. Zanima me je li nakon endodontskog zahvata bitno staviti krunicu ili se može staviti ispun.

Odgovara:
Svakako je poželjno nakon endodontskog zahvata na zub staviti krunicu, jer ona ima protektivnu ulogu pri očuvanju zuba. Naime liječeni zubi su krhki i skloniji pucanju, a kako je šestica zub koji se nalazi u centru žvakanja, tako su i sile na tom mjestu najjače pa samim time i veća mogućnost pucanja zuba. Iz tog razloga krunica štiti zub od moguće frakture i omogučava ravnomjeran prijenos sila žvakanja.
Slična pitanja
P: Kako ublažiti zatvor tijekom liječenja uznapredovalog raka prostate?
Objavljeno 03.06.2026.
UrologijaP: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
Ginekologija