Objavljeno 16.11.2018.
GinekologijaPozdrav! Imam 20 godina. Bila sam u 7. tjednu trudnoće, te sam odlučila pobaciti. Bila sam pod općom anestezijom, imala sam malo krvarenje taj dan kad je bio pobacaj. Dobila sam antibiotik doksiciklin koji moram piti 2 x dnevno 10 dana. Rečeno mi je da 3 dana moram mirovati, međutim, nisam bas bila u mogućnosti potpuno mirovati, kretala sam se, ali sam pokušala izbjegavati veće napore. Taj dan nisam imala uopće krvarenja nego samo nekakav žuti iscjedak. Ali drugi dan mi je krenulo krvarenje. Je li to normalno, ako dan nakon pobačaja krvarenja nije bilo uopće, te da li je to zbog toga sto nisam potpuno mirovala? Kolko je normalno trajanje tog krvarenja te kada se može ponovno stupiti u spolni odnos?
Poštovana, ovo sto opisujete je normalno i krvarenje nastupa zbog pada hormona vezanih uz trudnoću. Moguće je da krvarite do 7 dana, ne bi trebalo biti jače od normalne menstruacije, a 2 tjedna nakon zahvata trebate obaviti kontrolu ginekologa. Do te kontrole ne preporučamo da imate odnose niti kupke (samo tuširanje) niti korištenje tampona, možete obavljati svakodnevne aktivnosti.
Slična pitanja
P: Zašto dolazi do ponavljajućih i nestabilnih krvarenja unatoč hormonskoj terapiji i može li se ciklus stabilizirati?
Objavljeno 22.06.2026.
GinekologijaP: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
GinekologijaP: Je li sigurna limfna drenaža nakon ovulacije kod pokušaja trudnoće?
Objavljeno 28.05.2026.
Ginekologija