Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Nepravilna krvarenja

Objavljeno 25.09.2013.

Ginekološke smetnje

Poštovani, imam 22 godine, već dvije godine pijem trinovum kao kontracepciju, ali imam nepravilna krvarenja. 9.9.2013 sam dobila M (9 dana ranije), bila je tamnosmeđe boje, i nakon tjedan dana je počela biti crvene boje. Danas je već 11. dan krvarenja i osjećam bolove. Tj. bolovi su trenutni i oštri, znači svako malo kao da me presječe u donjem dijelu trbuha (na sredini) i osjećam slabost, ne znam koliko je povezano s tim. Molila bih Vas da mi kažete što bi mogao biti problem, trenutno nisam u mogućnosti otići na pregled kod svog ginekologa jer sam u gradu u kojem studram, a neću moći otići sljedećih 2 tjedna. Malo sam čitala slična pitanja, moram napomenuti da nisam izgubila na težini i da nisam pod stresom. Inače M mi traj max. 5 dana kada je uredna.

Može se dogoditi da se stvorila nekakva cista na jajniku, i ona je uzrok nepravilnom krvarenju. Sa kontracepcijskimm tabletama ne bi smjelo biti ovako dugih krvarenja. Kao i svaki drugi lijek i kontracepija može s vremenom prestati biti “odgovarajuća”. Znači- ako se dogode nepravilna krvarenja, krvarenja tijekom ciklusa, onda se mora ,naravno nakon pregleda, promijeniti vrsta tableta. Savjetujem vam da odete negdje na ginekološki UZV, te će se vidjeti uzrok vašim tegobama . Matilda