Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Oralna kontracepcija

Objavljeno 17.03.2013.

Ginekološke smetnje

Dobar dan! Pijem Diane 35 pilule 9 mjeseci. Naime željela bih ih prestati uzimati. Da napomenem,novu kutiju sam tek načela,jedan blister tableta sam počela uzimati,ostalo mi je jos 16 pilula za popiti u tom prvom blisteru. Da li ga moram do kraja popiti? Ili mogu ovako na pola prekinuti uzimanje pilula? Ili moram sva 3 blistera popiti? Unaprijed hvala!

U principu, 8-9 sati zakašnjenja nisu veliki problem, nego treba znati da se sigurnost tableta inače ne izražava sa 100%, nego 99,999…% Naime, moguće je radi npr. poremećaja probave, uzimanja nekih drugih lijekova, da se poremeti resorpcija, i smanji se kontraceptivni učinak tablete. Tako da su trudnoće, i kad se terapija uredno uzima, moguće. Naravno moguća je i tzv. postpill amenoreja, kad izostane krvarenje, bez objašnjivog uzroka. Ako niste prokrvarili do danas, javite se ginekologu na pregled, prije toga napravite test na trudnoću Matilda