Objavljeno 16.10.2019.
DermatologijaŽensko sam, 21 godina, 165cm i 54kg. Bila sam na terapiji Roaccutaneom koji je iza sebe ostavio tzv. "rolling" ožiljake na desnom obrazu. Koža mi je ponekad masna, a ponekad suha i dehidrirana. Razmišljam krenuti koristiti glikolnu kiselinu te reitinol pa me zanima Vaše mišljenje, je li to dobra odluka? Također, koristila sam dermaroler u dva navrata, ali nije bio baš od pomoći pa što preporučate od tretmana za uklanjanje ovih oblika ožiljaka?
Akne su te koje su ostavile ožiljke, ne Roaccutane. Najboljom tehnikom za uklanjanje tzv. “rolling” ožiljaka smatraju se ubodne “microneedling” metode (dermaroller, micropen), no da bi bilo rezultata potrebno je odabrati pravu dužinu iglica. Ukoliko ste koristili dermaroller za kućnu upotrebu (iglice dužine 0.2mm), ne čudi da nije bilo rezultata. Naravno, za dublje microneedling metode morate biti u rukama educiranog profesionalca. U vašem slučaju preferiram AHA kiseline nad retinolom. Tijekom terapije retinolom koža je izrazito osjetljiva i ne dozvoljava dodatne tretmane poput microneedlinga.
Slična pitanja
P: Zašto se kontaktni dermatitis genitalnog područja i dalje vraća unatoč izbjegavanju iritansa i terapiji?
Objavljeno 28.05.2026.
DermatologijaP: Što znači povišena razina S-100 proteina nakon uklanjanja melanoma stadija 1A?
Objavljeno 30.04.2026.
DermatologijaP: Može li Zorina mast pomoći osjetljivoj koži s rozacejom?
Objavljeno 09.04.2026.
Dermatologija